5 modowych zasad na wiosnę

Zmiany w naturze, jakie widzimy za oknem dają nam do zrozumienia, że wiosna tuż tuż. Projektanci już prześcigają się w dobieraniu barw, łączeniu stylów i dodatków, tak, aby wyznaczyć nadchodzące trendy. Poniżej przedstawiamy 5 zasad, którymi możemy kierować się w dobieraniu wiosennych stylizacji.

1. Po pierwsze - minimalizm, który będzie dla wielu z nas słowem-kluczem nadchodzącego sezonu. Łagodne kształty i delikatne materiały powinny stać się numerem jeden. Odchodzimy od zimowej ekstrawagancji i świecidełek, bo tym razem rządzić będzie wiosenny naturalizm.

Minimalistyczna beżowa sukienka od Lanti

2. Styliści doradzają łączenie wspomnianego minimalizmu z wzorzystymi deseniami. Już wkrótce zaobserwujemy powrót do kwiatowych sukienek i spódnic rodem z lat 60, orientalnych detali oraz plemiennych wzorów ze skontrastowanymi ze sobą kolorami błękitu, oranżu i żółci.

3. Po trzecie - nadruki! Możemy je odnaleźć wszędzie: na spodniach, t-shirtach, czapkach, bransoletkach, torbach a nawet butach i skarpetkach. Projektanci coraz chętniej zamieszczają własne loga na swoich projektach, co stało się powszechnie uznanym trendem. Modne są wszelkie napisy, zdradzające nasze samopoczucie, emocje lub nasz charakter lub grafiki z wizerunkiem sławnych osób.

Bawełniana torba Twiggy

4. Przygotowując się do wiosennego sezonu nie zapomnijmy zadbać o naszą linię, ponieważ już wkrótce obowiązywać będą krótkie, pastelowe topy odsłaniające płaski brzuch oraz długie spódnice do połowy łydki. Takie zestawienie przepięknie podkreśla kobiecą figurę i dba o to, aby każda z nas wyglądała modnie i elegancko.

5. Nie zapominajmy o dodatkach i akcesoriach, bez których każdy strój byłby jedynie materiałem ozdabiającym nasze ciało. Przede wszystkim, musimy zaopatrzyć się w modne okulary przeciwsłoneczne. W nadchodzącym sezonie nieodłączne będą ponownie aviatory, a swój wielki powrót świętują „lenonki”. Ciekawe trendy można zaobserwować w dobieraniu biżuterii. Na zasadzie kontrastu z lekką kompozycją odzieży na wiosnę 2014, projektanci proponują ciężkie, metaliczne i połyskujące dodatki.Dodaj artykuł za darmo