• 26.03.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

5 modowych zasad na wiosnę
Zmiany w naturze, jakie widzimy za oknem dają nam do zrozumienia, że wiosna tuż tuż. Projektanci już prześcigają się w dobieraniu barw, łączeniu stylów i dodatków, tak, aby wyznaczyć nadchodzące trendy. Poniżej przedstawiamy 5 zasad, którymi możemy kierować się w dobieraniu wiosennych stylizacji.

1. Po pierwsze - minimalizm, który będzie dla wielu z nas słowem-kluczem nadchodzącego sezonu. Łagodne kształty i delikatne materiały powinny stać się numerem jeden. Odchodzimy od zimowej ekstrawagancji i świecidełek, bo tym razem rządzić będzie wiosenny naturalizm.

Minimalistyczna beżowa sukienka od Lanti

2. Styliści doradzają łączenie wspomnianego minimalizmu z wzorzystymi deseniami. Już wkrótce zaobserwujemy powrót do kwiatowych sukienek i spódnic rodem z lat 60, orientalnych detali oraz plemiennych wzorów ze skontrastowanymi ze sobą kolorami błękitu, oranżu i żółci.

3. Po trzecie - nadruki! Możemy je odnaleźć wszędzie: na spodniach, t-shirtach, czapkach, bransoletkach, torbach a nawet butach i skarpetkach. Projektanci coraz chętniej zamieszczają własne loga na swoich projektach, co stało się powszechnie uznanym trendem. Modne są wszelkie napisy, zdradzające nasze samopoczucie, emocje lub nasz charakter lub grafiki z wizerunkiem sławnych osób.

Bawełniana torba Twiggy

4. Przygotowując się do wiosennego sezonu nie zapomnijmy zadbać o naszą linię, ponieważ już wkrótce obowiązywać będą krótkie, pastelowe topy odsłaniające płaski brzuch oraz długie spódnice do połowy łydki. Takie zestawienie przepięknie podkreśla kobiecą figurę i dba o to, aby każda z nas wyglądała modnie i elegancko.

5. Nie zapominajmy o dodatkach i akcesoriach, bez których każdy strój byłby jedynie materiałem ozdabiającym nasze ciało. Przede wszystkim, musimy zaopatrzyć się w modne okulary przeciwsłoneczne. W nadchodzącym sezonie nieodłączne będą ponownie aviatory, a swój wielki powrót świętują „lenonki”. Ciekawe trendy można zaobserwować w dobieraniu biżuterii. Na zasadzie kontrastu z lekką kompozycją odzieży na wiosnę 2014, projektanci proponują ciężkie, metaliczne i połyskujące dodatki.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage