• 17.07.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

Drewniane dodatki
To, że drewno jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w designie wiemy od dawna. Przyzwyczajeni jesteśmy do styczności z drewnianymi stołami, lampami, ramami obrazów, wieszakami, ale co powiecie na drewniane dodatki i akcesoria, które możemy nosić na co dzień? ;)

Marka Woodlans przedstawia wyjątkowy zegarek stworzony z drewna dębowego. Ten elegancki i minimalistyczny projekt wykonywany jest ręcznie w pracowni w Krakowie z wyjątkową dbałością o szczegóły. Drewniany pasek łączony jest solidnymi uchwytami, a cały zegarek ma naturalny kolor i zapach. Zegarek ma możliwość wymiany baterii oraz zmiany długości bransolety. Świetnie prezentuje się zarówno na męskim jak i damskim nadgarstku. Twórcy Woodlans, wykorzystując naturalne drewno bez żadnych dodatków, osiągnęli efekt szlachetnego i designerskiego produktu, który jest zarówno piękny jak i użytkowy.

Okulary przeciwsłoneczne Bamboo od K. Blok to kolejna propozycja na wykorzystanie drewna w codziennym stroju. Bardzo lekkie i elastyczne okulary wykonane zostały z wytrzymałego drewna bambusowego, rosnącego w tropikalnej Azji. Ręcznie wykonywane produkty, są połączeniem ekologicznego stylu i klasycznego kształtu Wayfarer. Tak jak w przypadku zegarka, dodatki te są uniwersalne, a dzięki minimalistycznemu charakterowi, pasują do każdej stylizacji, a zwłaszcza tej letniej.

Jeśli już mamy drewniany zegarek i drewniane okulary, czas rozejrzeć się za drewnianą obudową na smartphone’a i iPad’a. Naprzeciw naszym oczekiwaniu wyszła marka iWoodWood, tworząc oryginalne i stylowe obudowy z naturalnego surowca. iWoodWood to niepowtarzalne, trwałe i przyjazne dla środowiska produkty, które łączą w sobie niecodzienny pomysł, perfekcyjne wykonanie oraz najwyższej jakości drewno. Obudowy dostępne są w różnych rodzajach drewna: bambusowego, z orzecha czy palisandru. Mimo lekkości, produkty iWoodWood są niezwykle wytrzymałe. Dodatkową ochroną dla smartphone’a jest wewnętrzny filc, chroniący od zarysowań. Eleganckie i praktyczne obudowy to propozycja dla wszystkich, którzy cenią swoje telefony

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage