Drewno i szkło

Drewno i szkło to zachwycające połączenie tego co naturalne i tego co przetworzone przez człowieka. Meble wykonane z tych elementów to zupełnie oryginalne spojrzenie na wykorzystanie dobrze nam znanych materiałów. Dzięki lekkiemu i delikatnemu szkłu, dominujący charakter drewna zostaje złamany, a cały mebel staje się na tyle subtelny, że nie przytłacza wystroju wnętrza. Wykorzystanie fragmentów starych drzew w ich naturalnym kształcie z widocznymi słojami i nierównościami sprawia, że samo oglądanie mebla przenosi nas w magiczny świat natury.

Projekt „River Collection” to seria niezwykłych stołów, stworzonych przez Grega Klassena. Inspiracje do tworzenia misternie rzeźbionych mebli artysta czerpie z krajobrazu miejsca, w którym mieszka. To skalistym i pełnym rwących rzek okolic Pacific Northwest zawdzięczamy niesamowite projekty stołów, w których drewno odpowiada glebie, zaś szkło wodzie. Klassen wykorzystuje do projektów fragmenty starych powalonych drzew, często pozyskiwanych z placów budowy, które dostosowuje tak, aby naśladowały postrzępione brzegi różnych zbiorników wodnych. Przez środek blatu przebiega kręty meander, ręcznie wycinany z niebieskiego szkła, a przywodzący na myśl górską rzekę. Połączenie tych dwóch żywiołów w obiekcie użytkowym, sprawia, że każdy z nas może mieć w domu zachwycający fragment przyrody.

Równie ciekawym projektem jest stolik od KKopeć. W tym przypadku „drewno” zostało potraktowane bardzo dosłownie, będąc poddanym obróbce i wydrążonym wewnątrz pniem orzecha. Wytrzymałe szkło stanowi ciekawy blat, przez który możemy zajrzeć do wnętrza stolika. Jego monumentalny charakter świetnie pasuje do ascetycznego, minimalistycznego wnętrza, w którym to stanowi punkt centralny i przykuwa całą uwagę.

Naturalne drewno i szkło zostało wykorzystane do stworzenia oryginalnego gazetownika DIVADLO. I to nie byle jakie drewno, ale z historią! Mebel wykonany został z elementów pochodzących z rozbiórki sopockiego molo. Osiemdziesięcioletnie drewno, zakonserwowane w wodzie morskiej bez dostępu powietrza, wydobyte zostało w 2010 r. Następnie zostało osuszone i powtórnie zakonserwowane, przez co jest wytrzymałe i absolutnie unikatowe. Idealne dla wielbicieli mebli „z duszą”.Dodaj artykuł za darmo