• 13.07.2018
 • /
 • Kategoria: Wywiad

Dryad Coffee – drewniany design
Czy możecie wyobrazić sobie przyjemniejsze uczucie od picia aromatycznej kawy w niedzielny poranek w towarzystwie ciekawej książki? Cóż… my nie, ale z łatwością przyszło to Michaelowi Millerowi, twórcy designerskich kubków Dryad Coffee, którego projekty sprawiają, że początek dnia może być jeszcze cudowniejszy.

Dryad Coffee to oryginalny i zachwycający projekt serii naczyń, stworzonych całkowicie z drewna. Niebanalne i designerskie kubki przykuwają uwagę swoją prostotą i elegancją, zaś brak wzorów i kolorów zwraca naszą uwagę na piękno tego, co naturalne. Jak zapewnia twórca, głównym atutem naczyń są stuprocentowo naturalne surowce produkcyjne. Kubki wykonane są w całości z drewna jasnego dębu i drzewa oliwkowego. Dzięki temu są całkowicie pozbawione szkodliwych chemikaliów, stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych, takich jak niebezpieczny dla zdrowia Bisfenol A, poliwęglany czy żywice.

Co więcej, naczynia te są nie tylko piękne, ale i wyjątkowo trwałe. Drewno, z którego są wykonywane, cechuje wysoka gęstość i minimalna porowatość. Dzięki temu produkty nie są podatne na uszkodzenia oraz nie wchłaniają wilgoci z zewnątrz. Jak zapewnia producent, brudny kubek bez przeszkód będziemy mogli umyć w zmywarce , zaś delektując się napojem, pitym z Dryad Coffee, nie poczujemy żadnej różnicy w smaku naszej ulubionej kawy. Poczujemy za to przyjemny dotyk gładkiego drewna i cudowne uczucie relaksu.

Obecnie twórcy projektu Dryad Coffee, spełniając wszystkie standardy, ubiegają się o certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), który zapewnia o prawidłowym gospodarowaniu lasami i zapobiega deforestacji. Naczynia dostępne będą w szerszej produkcji już od kwietnia.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage