Nietuzinkowe buty Sylvii Fado

Silvia Fado to projektantka, która świat ruchu i mechaniki w niezwykły sposób przeniosła do świata butów. Nie boi się eksperymentowania z materiałem, zabawy modą i wprowadzania w życie projektów z pozoru niemożliwych do wykonania.

Ekscentryczne buty z afrykańskiego drewna z dodatkami ze stali nierdzewnej.

Wszystkie projekty Silvii to połączenie ruchu i dynamiki. Dzięki współpracy z inżynierami zostały opracowane różne metody absorbowania energii przy nacisku butów na podłoże, o których świat mody nigdy wcześniej nie słyszał.

Projektantka wykorzystuje tak nietuzinkowe materiały, jak: sprężyny, metalowe pierścienie, gumowe kule i pneumatyczne łączenia. Metalowy pierścień pełni nowatorską funkcję absorbowania nacisku w zależności od wagi ciała. Jednak jak sama przyznaje, „niektóre metody zastosowane w moich projektach to tradycyjna praca ze skórą, metalem i drewnem.”

Tworząc nową kolekcję „Kinetic Traces” Silvia inspirowała się relacjami pomiędzy poruszaniem się a podstawowymi wyznacznikami modowymi. „Chciałam odkrywać filozoficzne i estetyczne aspekty zmieniającej się wciąż dynamiki”. Według niej podstawowe funkcje, jakie powinny spełniać buty są poświęcane na rzecz wyglądu samego produktu. Twierdzi, iż buty powinny być trwałe i komfortowe, dlatego też przeanalizowała wszelkie czynniki sprzyjające ich noszeniu, takie jak: siła uderzenia, waga czy przyczepność tworząc małe dzieła sztuki.

Silvia Fado – ukończyła studia magisterskie na London College of Fashion specjalizując się w modzie obuwniczej.Dodaj artykuł za darmo