• 23.05.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

Nietuzinkowe buty Sylvii Fado
Silvia Fado to projektantka, która świat ruchu i mechaniki w niezwykły sposób przeniosła do świata butów. Nie boi się eksperymentowania z materiałem, zabawy modą i wprowadzania w życie projektów z pozoru niemożliwych do wykonania.

Ekscentryczne buty z afrykańskiego drewna z dodatkami ze stali nierdzewnej.

Wszystkie projekty Silvii to połączenie ruchu i dynamiki. Dzięki współpracy z inżynierami zostały opracowane różne metody absorbowania energii przy nacisku butów na podłoże, o których świat mody nigdy wcześniej nie słyszał.

Projektantka wykorzystuje tak nietuzinkowe materiały, jak: sprężyny, metalowe pierścienie, gumowe kule i pneumatyczne łączenia. Metalowy pierścień pełni nowatorską funkcję absorbowania nacisku w zależności od wagi ciała. Jednak jak sama przyznaje, „niektóre metody zastosowane w moich projektach to tradycyjna praca ze skórą, metalem i drewnem.”

Tworząc nową kolekcję „Kinetic Traces” Silvia inspirowała się relacjami pomiędzy poruszaniem się a podstawowymi wyznacznikami modowymi. „Chciałam odkrywać filozoficzne i estetyczne aspekty zmieniającej się wciąż dynamiki”. Według niej podstawowe funkcje, jakie powinny spełniać buty są poświęcane na rzecz wyglądu samego produktu. Twierdzi, iż buty powinny być trwałe i komfortowe, dlatego też przeanalizowała wszelkie czynniki sprzyjające ich noszeniu, takie jak: siła uderzenia, waga czy przyczepność tworząc małe dzieła sztuki.

Silvia Fado – ukończyła studia magisterskie na London College of Fashion specjalizując się w modzie obuwniczej.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage