Nixon – stylowy, ale nie staroświecki
Firma Nixon została założona przez Andy’ego Laatsa i Chada DiNennę, w 1997 roku w Kalifornii. Obaj zaczynali kariery w kręgach sportowych, stąd też wywodził się początkowy charakter Nixona. Pierwsze produkty skierowane były głównie do snowboardzistów i surferów, ludzi bardzo aktywnych i oczekujących od zegarków wytrzymałości, niezawodności i sportowego wyglądu.

Nixon zaczął niewielką linią produktów zaprojektowanych przez swój własny team, robionych na zamówienie i sprzedawanych w selekcjonowanych butikach modowych i sportowych. Dzięki indywidualnemu stylowi i jednoznacznemu ukierunkowaniu wzornictwa na ludzi młodych, stylowe i oryginalne produkty szybko zdobyły uznanie na całym świecie. Dziś marka, oprócz legendarnych zegarków, oferuje wysokiej klasy ubiory męskie i damskie, akcesoria lifestylowe, wyroby skórzane i własnej produkcji słuchawki. Niepowtarzalne i stylowe produkty tworzone są w duchu idei „We make the little things better”. Już od ponad 15 lat Nixon stawia na innowację i unikalną formę dodatków, dzięki którym możemy manifestować indywidualny charakter i osobowość, bez względu na to czy wolimy sportowy, czy elegancki styl życia.

Na szczególną uwagę zasługują oryginalne zegarki, które, w zależności od stylistyki i parametrów technicznych, uszeregowane są w wielu zróżnicowanych kolekcjach. Najbardziej popularnymi i reprezentatywnymi zegarkami w damskiej kolekcji Nixon, są te należące do linii Kensington Leather. Klasyczne, ale nie wyniosłe, zbudowane z dopasowanej koperty i bransolety, w najbardziej charakterystyczny sposób oddają ducha firmy, który wyraża się w odpowiedniej formie, designie i użyteczności. Kensington stanowi prawdziwe dziedzictwo, łączy w sobie najlepsze cechy używanego zegarka „z duszą”, jednak zdecydowanie nie jest staroświecki. Z japońskim mechanizmem kwarcowym i nową, 38mm kopertą wykonaną ze stali szlachetnej oraz paskiem ze skórki cielęcej, stanowi unikat warty przekazania kolejnym pokoleniom. Dzięki całkowicie naturalnemu, niesfornemu i autentycznemu lookowi, Kensington Leather, jest niepowtarzalny i uniwersalny. Doskonale pasuje zarówno do biznesowego stroju, jak i designerskich dodatków, a dzięki wysokiemu standardowi wodoodporności, nie zawiedzie również podczas aktywnych wakacji.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage