Nixon – stylowy, ale nie staroświecki

Firma Nixon została założona przez Andy’ego Laatsa i Chada DiNennę, w 1997 roku w Kalifornii. Obaj zaczynali kariery w kręgach sportowych, stąd też wywodził się początkowy charakter Nixona. Pierwsze produkty skierowane były głównie do snowboardzistów i surferów, ludzi bardzo aktywnych i oczekujących od zegarków wytrzymałości, niezawodności i sportowego wyglądu.

Nixon zaczął niewielką linią produktów zaprojektowanych przez swój własny team, robionych na zamówienie i sprzedawanych w selekcjonowanych butikach modowych i sportowych. Dzięki indywidualnemu stylowi i jednoznacznemu ukierunkowaniu wzornictwa na ludzi młodych, stylowe i oryginalne produkty szybko zdobyły uznanie na całym świecie. Dziś marka, oprócz legendarnych zegarków, oferuje wysokiej klasy ubiory męskie i damskie, akcesoria lifestylowe, wyroby skórzane i własnej produkcji słuchawki. Niepowtarzalne i stylowe produkty tworzone są w duchu idei „We make the little things better”. Już od ponad 15 lat Nixon stawia na innowację i unikalną formę dodatków, dzięki którym możemy manifestować indywidualny charakter i osobowość, bez względu na to czy wolimy sportowy, czy elegancki styl życia.

Na szczególną uwagę zasługują oryginalne zegarki, które, w zależności od stylistyki i parametrów technicznych, uszeregowane są w wielu zróżnicowanych kolekcjach. Najbardziej popularnymi i reprezentatywnymi zegarkami w damskiej kolekcji Nixon, są te należące do linii Kensington Leather. Klasyczne, ale nie wyniosłe, zbudowane z dopasowanej koperty i bransolety, w najbardziej charakterystyczny sposób oddają ducha firmy, który wyraża się w odpowiedniej formie, designie i użyteczności. Kensington stanowi prawdziwe dziedzictwo, łączy w sobie najlepsze cechy używanego zegarka „z duszą”, jednak zdecydowanie nie jest staroświecki. Z japońskim mechanizmem kwarcowym i nową, 38mm kopertą wykonaną ze stali szlachetnej oraz paskiem ze skórki cielęcej, stanowi unikat warty przekazania kolejnym pokoleniom. Dzięki całkowicie naturalnemu, niesfornemu i autentycznemu lookowi, Kensington Leather, jest niepowtarzalny i uniwersalny. Doskonale pasuje zarówno do biznesowego stroju, jak i designerskich dodatków, a dzięki wysokiemu standardowi wodoodporności, nie zawiedzie również podczas aktywnych wakacji.Dodaj artykuł za darmo