Shelfie – powieś rower w salonie

Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca nas do rozprostowania, zmęczonych zimą, kości. Mamy ochotę na zażycie długo odkładanego na bok ruchu, na powrót do formy i oderwanie się od biurowej rzeczywistości. Nic nam bardziej nie ułatwi tego niż popołudniowa przejażdżka na rowerze. Bez względu na to, czy wyjście na rower traktujemy jako element ciężkiego treningu, czy możliwość obejrzenia budzącej się wiosny i zrelaksowania, sprzęt ten jest nam wszystkim bardzo bliski.

Doskonale wie o tym Juergen Beneke, fascynat rowerów i twórca projektu Shelfie. Jak sam mówi, rowery towarzyszyły mu odkąd pamięta. Wspólnie z nimi zdobywał szczyty gór, pokonywał skomplikowane trasy i odkrywał malownicze leśne ścieżki. Do stworzenia Shelfie zainspirował go brak miejsca, gdzie sprzęt mógłby być bezpiecznie przechowywany oraz rosnąca popularność rowerów, jako środku transportu.

W myśl zasady „Twój dom jest tam, gdzie wisi Twój rower” niemiecki designer stworzył oryginalną i nowoczesną półkę, na której można zawiesić rower, tak że razem tworzą niebanalny fragment wystroju mieszkania. Sprzęt zawieszany jest za siodełko na winylowej części szafki, zapewniającej bezpieczeństwo a dostępnej w różnych wariantach kolorystycznych. Stylowy, elegancki holender stworzy niezwykły komplet z sofą i biurkiem, zaś sportowy crossover, powieszony w sypialni, nada wnętrzu charakteru. Obok aspektu estetycznego równie ważny jest ten, wiążący się z ochroną naszego roweru. Powieszony na ścianie uniknie zarysowań i usterek, na które narażony jest, stojąc w piwnicy lub towarzystwie innych przedmiotów. Shelfie oddaje charakter i osobowość zarówno fascynatów rowerów, którzy mają szansę podkreślić rolę sportu w ich życiu, jak i designerów, dla których wszystkie niebanalne rozwiązania są inspiracją. Co jednak najważniejsze nie pozwala nam zapomnieć, że „sport to zdrowie” i motywuje do wyjścia z domu.

Póki co półki Shelfie produkowane są na indywidualne zamówienie, jednak celem twórcy jest rozpowszechnienie projektu na skalę światową.Dodaj artykuł za darmo