• 30.05.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

Shelfie – powieś rower w salonie
Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca nas do rozprostowania, zmęczonych zimą, kości. Mamy ochotę na zażycie długo odkładanego na bok ruchu, na powrót do formy i oderwanie się od biurowej rzeczywistości. Nic nam bardziej nie ułatwi tego niż popołudniowa przejażdżka na rowerze. Bez względu na to, czy wyjście na rower traktujemy jako element ciężkiego treningu, czy możliwość obejrzenia budzącej się wiosny i zrelaksowania, sprzęt ten jest nam wszystkim bardzo bliski.

Doskonale wie o tym Juergen Beneke, fascynat rowerów i twórca projektu Shelfie. Jak sam mówi, rowery towarzyszyły mu odkąd pamięta. Wspólnie z nimi zdobywał szczyty gór, pokonywał skomplikowane trasy i odkrywał malownicze leśne ścieżki. Do stworzenia Shelfie zainspirował go brak miejsca, gdzie sprzęt mógłby być bezpiecznie przechowywany oraz rosnąca popularność rowerów, jako środku transportu.

W myśl zasady „Twój dom jest tam, gdzie wisi Twój rower” niemiecki designer stworzył oryginalną i nowoczesną półkę, na której można zawiesić rower, tak że razem tworzą niebanalny fragment wystroju mieszkania. Sprzęt zawieszany jest za siodełko na winylowej części szafki, zapewniającej bezpieczeństwo a dostępnej w różnych wariantach kolorystycznych. Stylowy, elegancki holender stworzy niezwykły komplet z sofą i biurkiem, zaś sportowy crossover, powieszony w sypialni, nada wnętrzu charakteru. Obok aspektu estetycznego równie ważny jest ten, wiążący się z ochroną naszego roweru. Powieszony na ścianie uniknie zarysowań i usterek, na które narażony jest, stojąc w piwnicy lub towarzystwie innych przedmiotów. Shelfie oddaje charakter i osobowość zarówno fascynatów rowerów, którzy mają szansę podkreślić rolę sportu w ich życiu, jak i designerów, dla których wszystkie niebanalne rozwiązania są inspiracją. Co jednak najważniejsze nie pozwala nam zapomnieć, że „sport to zdrowie” i motywuje do wyjścia z domu.

Póki co półki Shelfie produkowane są na indywidualne zamówienie, jednak celem twórcy jest rozpowszechnienie projektu na skalę światową.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage