Torba z drewna

Który z materiałów uznalibyście za najbardziej elegancki i ponadczasowy? Naszym zdaniem jest to zdecydowanie drewno. Od wieków wykorzystywany jest jako główny składnik tworzenia mebli i dodatków. Dębowe ramy, bukowe łóżka czy panele z olchy są tak naturalne, że nie potrafimy sobie wyobrazić wykorzystania innego materiału. Jednak projektanci nieustannie poszukują nowych form, a to co „normalne” dla nich jest po prostu nudne.

Najnowsza technologia sprawia, że wycinanie drewna może być coraz dokładniejsze i precyzyjne. Minimalne fragmenty mogą być perfekcyjnie obrabiane i wykorzystywane w zupełnie nowy sposób. O dodatkach z drewna, takich jak etui i zegarki, które możemy nosić ze sobą, a nawet na sobie, pisaliśmy tu. W duchu tej idei powstał najnowszy projekt studia PLAAT – torba wykonana niemal w całości z drewna.

Projektanci Quinten Peuling i Wisse Trooster połączyli swoje siły i wraz z producentem odzieży męskiej Dewi Bekke, stworzyli fantastyczną torbę, wykonaną niemal w całości z laserowo ciętego drewna. Charakterystyczny wzór, stworzony na powierzchni torby, połączony został z elegancką delikatną skórą, wyścielającą wnętrze. Dzięki temu torba jest trwała oraz kształtna. Drewno, pokrywające zewnętrzną część jest delikatne, lekkie, ale i odporne na uszkodzenia.

Materiał przez wielokrotne obrabianie jest dodatkowo elastyczny, co pozwala na zginanie torby, a nawet zmienianie jej kształtu bez obawy uszkodzenia konstrukcji. Można ją nosić zarówno w ręku jak i na ramię, swobodnie dostosowywać do okazji i wygody. Projaktanci nie zapomnieli również o wielkim ułatwieniu jakim są kieszonki na telefon i portfel. Torba PLAAT to uosobienie elegancji, możliwej dzięki nowym technologiom i nieograniczonej pomysłowości designerów. Wyróżnia ją to co najważniejsze – niespotykany design i przełomowa koncepcja.Dodaj artykuł za darmo