Trendy

Drewniane dodatki

To, że drewno jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w designie wiemy od dawna. Przyzwyczajeni jesteśmy do styczności z drewnianymi stołami, lampami, ramami obrazów, wieszakami, ale co powiecie na drewniane dodatki i akcesoria, które możemy nosić na co dzień? ;)

Drewno i szkło

Drewno i szkło to zachwycające połączenie tego co naturalne i tego co przetworzone przez człowieka. Meble wykonane z tych elementów to zupełnie oryginalne spojrzenie na wykorzystanie dobrze nam znanych materiałów. Dzięki lekkiemu i delikatnemu szkłu, dominujący charakter drewna zostaje złamany, a cały mebel staje się na tyle subtelny, że nie przytłacza wystroju wnętrza. Wykorzystanie fragmentów starych drzew w ich naturalnym kształcie z widocznymi słojami i nierównościami sprawia, że samo oglądanie mebla przenosi nas w magiczny świat natury.

Piękno porcelany

Porcelana jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Mimo upływu czasu nadal zachwyca delikatnością i stanowi świadectwo kunsztu i rzemiosła twórców. Projektantów kusi jej wytrzymałość na działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych. Wykonane z niej naczynia i figurki są subtelne, cudownie sprawdzają się w klasycznym, bogato zdobionym wydaniu, ale także jako minimalistyczny dodatek. Uświadamiają to młodzi projektanci, którzy czerpiąc garściami z długich tradycji, eksperymentują i bawią się nowymi technikami.

Shelfie – powieś rower w salonie

Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca nas do rozprostowania, zmęczonych zimą, kości. Mamy ochotę na zażycie długo odkładanego na bok ruchu, na powrót do formy i oderwanie się od biurowej rzeczywistości. Nic nam bardziej nie ułatwi tego niż popołudniowa przejażdżka na rowerze. Bez względu na to, czy wyjście na rower traktujemy jako element ciężkiego treningu, czy możliwość obejrzenia budzącej się wiosny i zrelaksowania, sprzęt ten jest nam wszystkim bardzo bliski.

Trendy na 2018 rok

Social media i technologie informatyczne zaczynają mieć coraz większy wpływ na sposób, w jaki żyjemy , a także na doznania i odbiór doznań i postrzeganie przedmiotów wokół nas. Fotograficzne obrazy, makro ujęcia, zabawa perspektywą to najwyraźniejsze trendy na takich platformach jak Tumblr. czy Pinterest.

Trendy w designie na 2018 rok

Design łączy się z niebanalnym pomysłem i oryginalnym wykonaniem, które sprawiają, że produkty noszące te miano na długo zapadają nam w pamięć. Mówiąc o designerskiej lampie mamy na myśli taką, która stworzona została z tektury. Designerska sukienka może być utkana z siatki rybackiej, a kolorowy krawat zrobiony z plastiku. Design to wachlarz kolorów, przeróżnych materiałów i krojów, czyli masa zaskakujących projektów, przekształcona w coś realnego i namacalnego.

Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

2018 rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem trendów wnętrzarskich. Połączenia pastelowych kolorów, wiosenne dekoracje a także gustowne meble zwrócą uwagę szczególnie tych osób, które marzą o gruntownym odnowieniu domu, po długiej i męczącej zimie. Zmiany w umeblowaniu wnętrza, które odzwierciedlają nasz styl, osobowość i potrzeby, mają wielki wpływ na dobre samopoczucie, poczucie pewności i bezpieczeństwa.
Dodaj artykuł za darmo