Drewniane dodatki

Drewniane dodatki

To, że drewno jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w designie wiemy od dawna. Przyzwyczajeni jesteśmy do styczności z drewnianymi stołami, lampami, ramami obrazów, wieszakami, ale co powiecie na drewniane dodatki i akcesoria, które możemy nosić na co dzień? ;)

Read more..
Drewno i szkło

Drewno i szkło

Drewno i szkło to zachwycające połączenie tego co naturalne i tego co przetworzone przez człowieka. Meble wykonane z tych elementów to zupełnie oryginalne spojrzenie na wykorzystanie dobrze nam znanych materiałów. Dzięki lekkiemu i delikatnemu szkłu, dominujący charakter drewna zostaje złamany, a cały mebel staje się na tyle subtelny, że nie przytłacza wystroju wnętrza. Wykorzystanie fragmentów starych drzew w ich naturalnym kształcie z widocznymi słojami i nierównościami sprawia, że samo oglądanie mebla przenosi nas w magiczny świat natury.

Read more..
Piękno porcelany

Piękno porcelany

Porcelana jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Mimo upływu czasu nadal zachwyca delikatnością i stanowi świadectwo kunsztu i rzemiosła twórców. Projektantów kusi jej wytrzymałość na działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych. Wykonane z niej naczynia i figurki są subtelne, cudownie sprawdzają się w klasycznym, bogato zdobionym wydaniu, ale także jako minimalistyczny dodatek. Uświadamiają to młodzi projektanci, którzy czerpiąc garściami z długich tradycji, eksperymentują i bawią się nowymi technikami.

Read more..
Pomysły na oryginalny prezent

Pomysły na oryginalny prezent

Szał świątecznych zakupów dopadł już każdego. Zwiedziliśmy już liczne centra handlowe, obejrzeliśmy tysiące wystaw, katalogów i prezentowników, a w głowie nadal pustka. Dlatego postanowiliśmy pomóc Wam w wyborze prezentów i przedstawiamy listę naszych typów na prezenty dla Niej i dla Niego.

Read more..
Shelfie – powieś rower w salonie

Shelfie – powieś rower w salonie

Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca nas do rozprostowania, zmęczonych zimą, kości. Mamy ochotę na zażycie długo odkładanego na bok ruchu, na powrót do formy i oderwanie się od biurowej rzeczywistości. Nic nam bardziej nie ułatwi tego niż popołudniowa przejażdżka na rowerze. Bez względu na to, czy wyjście na rower traktujemy jako element ciężkiego treningu, czy możliwość obejrzenia budzącej się wiosny i zrelaksowania, sprzęt ten jest nam wszystkim bardzo bliski.

Read more..
Nietuzinkowe buty Sylvii Fado

Nietuzinkowe buty Sylvii Fado

Silvia Fado to projektantka, która świat ruchu i mechaniki w niezwykły sposób przeniosła do świata butów. Nie boi się eksperymentowania z materiałem, zabawy modą i wprowadzania w życie projektów z pozoru niemożliwych do wykonania.

Read more..
Trendy na 2018 rok

Trendy na 2018 rok

Social media i technologie informatyczne zaczynają mieć coraz większy wpływ na sposób, w jaki żyjemy , a także na doznania i odbiór doznań i postrzeganie przedmiotów wokół nas. Fotograficzne obrazy, makro ujęcia, zabawa perspektywą to najwyraźniejsze trendy na takich platformach jak Tumblr. czy Pinterest.

Read more..
Trendy w designie na 2018 rok

Trendy w designie na 2018 rok

Design łączy się z niebanalnym pomysłem i oryginalnym wykonaniem, które sprawiają, że produkty noszące te miano na długo zapadają nam w pamięć. Mówiąc o designerskiej lampie mamy na myśli taką, która stworzona została z tektury. Designerska sukienka może być utkana z siatki rybackiej, a kolorowy krawat zrobiony z plastiku. Design to wachlarz kolorów, przeróżnych materiałów i krojów, czyli masa zaskakujących projektów, przekształcona w coś realnego i namacalnego.

Read more..
Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

2018 rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem trendów wnętrzarskich. Połączenia pastelowych kolorów, wiosenne dekoracje a także gustowne meble zwrócą uwagę szczególnie tych osób, które marzą o gruntownym odnowieniu domu, po długiej i męczącej zimie. Zmiany w umeblowaniu wnętrza, które odzwierciedlają nasz styl, osobowość i potrzeby, mają wielki wpływ na dobre samopoczucie, poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Read more..
5 modowych zasad na wiosnę

5 modowych zasad na wiosnę

Zmiany w naturze, jakie widzimy za oknem dają nam do zrozumienia, że wiosna tuż tuż. Projektanci już prześcigają się w dobieraniu barw, łączeniu stylów i dodatków, tak, aby wyznaczyć nadchodzące trendy. Poniżej przedstawiamy 5 zasad, którymi możemy kierować się w dobieraniu wiosennych stylizacji.

Read more..

Strony

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage