• 18.04.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

Trendy w designie na 2018 rok
Design łączy się z niebanalnym pomysłem i oryginalnym wykonaniem, które sprawiają, że produkty noszące te miano na długo zapadają nam w pamięć. Mówiąc o designerskiej lampie mamy na myśli taką, która stworzona została z tektury. Designerska sukienka może być utkana z siatki rybackiej, a kolorowy krawat zrobiony z plastiku. Design to wachlarz kolorów, przeróżnych materiałów i krojów, czyli masa zaskakujących projektów, przekształcona w coś realnego i namacalnego.

Coraz bardziej modne stają się transparentne krzesła, wykonane ze szkła lub poliwęglanu. Odporne na zarysowania i niebezpieczne promienie UV, uświetnią każde kameralne przyjęcie na tarasie lub w ogrodzie. Projektanci zrobili wszystko, aby spełnić wymagania każdego klienta proponując im krzesła zupełnie bezbarwne bądź upstrzone wieloma fantazyjnymi wzorami.

Z nowości w bieżącym roku powinny być zadowolone również dzieci. Specjalnie z myślą o nich pojawiły się na designerskim rynku nowe lampy. Przepiękne motywy przeniesione zostały na stal, z której lampa jest wykonana. W ten sposób kształty do złudzenia przypominają wesołą karuzelę z konikami, zapewniając najmłodszym niesamowite wrażenia świetlne, kształtujące ich kreatywność. Nowością jest również chłopięcy ścienny samolot, którego śmigła wskazują nam aktualną godzinę oraz wieszaki dla księżniczki do dziewczęcego pokoju.

W modzie do łask powraca „mała czarna”, jednak koniecznie w obecności niestandardowych elementów, na przykład dwóch symetrycznych kieszeni po bokach. Ciekawymi propozycjami są także sukienki z luźnym golfem, wypełniającym dekolt oraz sukienki tematyczne: w stylu militarnym, marynarskim czy retro. Hitem sezonu mają szansę stać się damskie kombinezony, czyli tak zwane „spodnium” – zwiewny i zarazem lekki materiał z jedwabiu, łączący ze sobą w pasie część górną i dolną. Dzięki takiemu strojowi każda kobieta skutecznie podkreśli swoją indywidualność i seksapil. Mężczyźni za to mogą pochwalić się posiadaniem designerskich spodni z niskim krokiem typu baggy z klapą i fantazyjną podszewką.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage