Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

2018 rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem trendów wnętrzarskich. Połączenia pastelowych kolorów, wiosenne dekoracje a także gustowne meble zwrócą uwagę szczególnie tych osób, które marzą o gruntownym odnowieniu domu, po długiej i męczącej zimie. Zmiany w umeblowaniu wnętrza, które odzwierciedlają nasz styl, osobowość i potrzeby, mają wielki wpływ na dobre samopoczucie, poczucie pewności i bezpieczeństwa.

W najbliższym sezonie projektanci doradzają powrót do natury. Minimalizm i proste rozwiązania przeważać będą nad ciężkimi tworzywami, a ciemne kolory odeją do lamusa. W 2018 roku najmodniejsze będą stylowe i niezawodne meble drewniane z domieszką własnoręcznie wykonanych wzorów. Ich dopełnieniem będą delikatne serwetki i zasłonki, dzięki którym podkreślimy naszą kreatywność, indywidualizm i pomysłowość.

Tapicerki na sofach i kanapach, znajdujących się w salonie, ozdobią zamsz i sztruks. Najbardziej zauważalne staną się wzory w pasy i kratę. W tym roku projektanci nakłaniają klientów do zakupów mebli w stylu eko, aby dbać o nasze cenne środowisko. Dlatego drewniane akcesoria staną się idealnym dodatkiem do kolorowych mebli. W kolorystyce, wciąż obowiązywać nas będzie czysta biel, jednak złamana delikatnymi kontrastami. Na szczególną uwagę zasługuje kolor orchidei, który został wybrany główną barwą nadchodzącego sezonu.

Komu nie marzy się łazienka rodem z królewskich pałaców renesansowych? Naturalne meble o złoto-srebrnych wykończeniach, jasne kolory oraz wciąż modny styl retro, to tylko niektóre z wielu pomysłów na urządzenie idealnej toalety. Świetnymi dodatkami będą stylowa wanna na metalowych nóżkach, niepowtarzalna lampa sprzed epok, drewniane komody oraz ekstrawaganckie ramy luster.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużą część naszego czasu, dlatego znajdujące się w niej meble muszą być wyjątkowo dopasowane i ergonomiczne, tak, aby starczyły nam na lata. Tutaj również obowiązywać będzie minimalizm i naturalność tworzyw, a prym wieść będą szklane półki i delikatne dodatki. Niekoniecznie w jasnych kolorach; projektanci kuchni zwracają uwagę na wyrazistość regałów, półek i blatów. Perfekcyjnie dobrane meble kuchenne powinny być idealnie skomponowane z kolorem ścian, podłóg oraz akcentować wykończenia z cegły lub kamienia.Dodaj artykuł za darmo