• 11.04.2018
 • /
 • Kategoria: Trendy

Trendy wnętrzarskie na 2018 rok
2018 rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem trendów wnętrzarskich. Połączenia pastelowych kolorów, wiosenne dekoracje a także gustowne meble zwrócą uwagę szczególnie tych osób, które marzą o gruntownym odnowieniu domu, po długiej i męczącej zimie. Zmiany w umeblowaniu wnętrza, które odzwierciedlają nasz styl, osobowość i potrzeby, mają wielki wpływ na dobre samopoczucie, poczucie pewności i bezpieczeństwa.

W najbliższym sezonie projektanci doradzają powrót do natury. Minimalizm i proste rozwiązania przeważać będą nad ciężkimi tworzywami, a ciemne kolory odeją do lamusa. W 2018 roku najmodniejsze będą stylowe i niezawodne meble drewniane z domieszką własnoręcznie wykonanych wzorów. Ich dopełnieniem będą delikatne serwetki i zasłonki, dzięki którym podkreślimy naszą kreatywność, indywidualizm i pomysłowość.

Tapicerki na sofach i kanapach, znajdujących się w salonie, ozdobią zamsz i sztruks. Najbardziej zauważalne staną się wzory w pasy i kratę. W tym roku projektanci nakłaniają klientów do zakupów mebli w stylu eko, aby dbać o nasze cenne środowisko. Dlatego drewniane akcesoria staną się idealnym dodatkiem do kolorowych mebli. W kolorystyce, wciąż obowiązywać nas będzie czysta biel, jednak złamana delikatnymi kontrastami. Na szczególną uwagę zasługuje kolor orchidei, który został wybrany główną barwą nadchodzącego sezonu.

Komu nie marzy się łazienka rodem z królewskich pałaców renesansowych? Naturalne meble o złoto-srebrnych wykończeniach, jasne kolory oraz wciąż modny styl retro, to tylko niektóre z wielu pomysłów na urządzenie idealnej toalety. Świetnymi dodatkami będą stylowa wanna na metalowych nóżkach, niepowtarzalna lampa sprzed epok, drewniane komody oraz ekstrawaganckie ramy luster.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużą część naszego czasu, dlatego znajdujące się w niej meble muszą być wyjątkowo dopasowane i ergonomiczne, tak, aby starczyły nam na lata. Tutaj również obowiązywać będzie minimalizm i naturalność tworzyw, a prym wieść będą szklane półki i delikatne dodatki. Niekoniecznie w jasnych kolorach; projektanci kuchni zwracają uwagę na wyrazistość regałów, półek i blatów. Perfekcyjnie dobrane meble kuchenne powinny być idealnie skomponowane z kolorem ścian, podłóg oraz akcentować wykończenia z cegły lub kamienia.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage