• 03.04.2018
 • /
 • Kategoria: Wywiad

Wywiad z La Silla
Pracownię mebli ręcznie odnawianych La Silla tworzą trzy przyjaciółki – Karina, Kasia i Ewa, które swą fascynację wyraźnymi kolorami, i odważnymi wzorami, przelewają na tworzone przez nie meble. Fotele La Silla, inspirowane stylem boho, to prawdziwe obrazy, utkane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły i detale, które składają się na niesamowity efekt końcowy. Zapraszamy do wywiadu z projektantkami La Silly, które opowiadają o czerpaniu inspiracji z marokańskich targów, procesie odnawiania mebli „z duszą” i o planach na przyszłość.

Jak wytwarzane są fotele La Silla? Jak wygląda proces produkcji?

Fotele La Silla poddawane są gruntownemu procesowi renowacji, który jest niezwykle długi i pracochłonny. Wybieramy meble niezwykłe, „z duszą”, unikatowe, których dawno minioną młodość staramy się przywrócić – nadać im nowe życie. Zawsze zachowujemy pierwotny kształt mebla, odnawiając drewno naturalnymi metodami sztuki tapicerskiej, a także dodając nowe materiały. Każdy z foteli jest inny i niepowtarzalny, dlatego podchodzimy do nich bardzo emocjonalnie. Wkładamy w tworzenie całe serce i liczymy, że będzie to zauważone. Tkaniny jakich używamy mają ciekawą fakturę i kolorystykę. Sprowadzamy je głównie z innych, czasem bardzo odległych krajów. Niektóre z nich można powiedzieć, że tworzymy same, poddając je obróbce, tak by uszlachetnić ich końcowy look. Dużo w nich haftów, ozdobnych ściegów, tasiemek, koronek.

Gdzie znajdują Panie meble, które następnie odnawiają?

Mebli szukamy na targach staroci, ryneczkach, antykwariatach. Wybieramy tylko te w bardzo dobrym stanie o charakterystycznym, pięknym designie. Co ważne, muszą być wygodne i bardzo trwałe! Nie chcemy, żeby fotele utraciły swój urok, nadajemy mu jedynie nowy kształt, dodając kolorowe, wzorzyste tkaniny i odnawiając drewniane elementy.

Skąd czerpią Panie inspiracje?

Inspiracje odnajdujemy w otaczającej przestrzeni, w przyrodzie, w trakcie przeglądania magazynów i blogów wnętrzarskich, a także w pokazach wielkich projektantów mody – Johna Galiano czy Alexanda McQueena. Można powiedzieć, że myślimy „obrazami” i stale szukamy piękna wokół siebie. Na pewno duży wpływ na styl La Silly mają niezwykle plastyczne obrazy podziwianej przez nas wszystkie Fridy Kahlo. Dużo inspiracji dostarczają nam podróże, w trakcie których możemy poznać inne kultury. Styl boho, który wyraźnie widać w naszych projektach, poznawałyśmy na targach w Marrakeszu i Hiszpanii, gdzie bogactwo kolorów i wzorów jest niesamowite!

Jakie są plany na przyszłość?

Teraz skupiamy się na prezentacji foteli La Silla szerokiemu gronu odbiorców. Za nami pierwsze duże imprezy- warszawskie Targi Wzory, Targi Designu i Mody w Domu Braci Jabkowskich oraz Targi Rzeczy Ładnych w Łodzi, gdzie otrzymałyśmy mnóstwo miłych słów i pozytywnych opinii. Szykując się do kolejnych pokazów nieustannie poświęcamy swoją energię również poszukaniu nowych inspiracji, ponieważ równolegle pracujemy nad kolejnymi modelami. Naszym planem jest stworzenie rozpoznawalnego stylu foteli – stylu La Silla.

2 in a row in content

Wywiad z marką Wisłaki
Wywiad

Wywiad z marką Wisłaki

 • 08.08.2018
 • /

Wisłaki to pierwsza w Polsce marka modowa i ekologiczna zapoczątkowana crowdfundingiem. Łączy ze sobą modę oraz ekologiczny styl życia zwracając uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Marka została założona w 2014 roku przez Dominikę Naziębły oraz Łukasza Gosłowskiego i to właśnie oni zdradzą nam szczegóły związane z tą inicjatywą.

Read more..
Zegar w technologii E Ink
Nowości

Zegar w technologii E Ink

 • 06.08.2018
 • /

W 1997 roku MIT Media Lab wydzieliła spółkę E Ink Corporation, która zajęła się rozwijaniem technologii papieru elektronicznego. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu w elektronicznym atramencie milionów białych – naładowanych dodatnio i czarnych – naładowanych ujemnie mikrokapsułek. Cząsteczki te, pod wpływem potencjału elektrycznego, przemieszczają się, generując obraz i tekst.

Read more..
Arne Jacobsen – duński wirtuoz
Wywiad

Arne Jacobsen – duński wirtuoz

 • 01.08.2018
 • /

Arne Emil Jacobsen to legenda światowego designu. Do dzisiaj uznawany jest za najlepszego z duńskich projektantów, ojca skandynawskiego modernizmu i twórcę architektonicznego funkcjonalizmu. Obok planów gmachów użyteczności publicznej i osiedli, sławę przyniosły mu projekty sztuki użytkowej, a zwłaszcza znane na całym świecie efektowne krzesła i fotele. Styl Jacobsena, który zdobył rzesze naśladowców, wyewoluował od tradycyjnych duńskich wzorców w stronę odważnego, ale eleganckiego modernizmu, którego zwieńczeniem jest stylowy i ponadczasowy fotel Egg Chair.

Read more..
Co kraj to świąteczny obyczaj!
Historia

Co kraj to świąteczny obyczaj!

 • 30.07.2018
 • /

Święta kojarzą nam się z pachnącymi piernikami i ciepłym barszczem. Z radosnym okresem, spędzanym z rodziną przy tradycyjnie zastawionym stole. Co jednak oznacza „tradycyjnie” i czy świąteczne zwyczaje wszędzie są podobnie? Przeczytajcie o tym jak przygotować grenlandzkie świąteczne danie i dlaczego na Ukrainie choinki przyozdabiane są pajęczynami. Co kraj to obyczaj!

Read more..
Converse – z boisk na ulice
Historia

Converse – z boisk na ulice

 • 25.07.2018
 • /

Converse to najbardziej kultowa marka produkująca obuwie sportowe. Historia legendarnych butów Converse sięga początku XX wieku. W 1908 roku w Massachussets, Marquis Mills Converse założył firmę produkującą opony samochodowe Converse Rubber Corporation. Niedługo później zakład diametralnie zmienił profil i postawił na produkcję obuwia na gumowych podeszwach, przeznaczonego dla sportowców.

Read more..
Cyfrowe wycinanki
Nowości

Cyfrowe wycinanki

 • 20.07.2018
 • /

Eiko Ojala to estoński ilustrator i grafik, mieszkający i pracujący w Tallinie. Jego trójwymiarowe ilustracje ukazują się w wiodących publikacjach na całym świecie, a sam artysta co roku obsypywany jest licznymi nagrodami. Znakiem rozpoznawczym Eiko są proste kompozycyjnie grafiki, których sedno tkwi w grze światłem i cieniami, zarówno tymi prawdziwymi jak i sztucznie domalowywanymi przez twórcę.

Read more..

3 in a row fullpage