Wywiad z La Silla

Pracownię mebli ręcznie odnawianych La Silla tworzą trzy przyjaciółki – Karina, Kasia i Ewa, które swą fascynację wyraźnymi kolorami, i odważnymi wzorami, przelewają na tworzone przez nie meble. Fotele La Silla, inspirowane stylem boho, to prawdziwe obrazy, utkane z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły i detale, które składają się na niesamowity efekt końcowy. Zapraszamy do wywiadu z projektantkami La Silly, które opowiadają o czerpaniu inspiracji z marokańskich targów, procesie odnawiania mebli „z duszą” i o planach na przyszłość.

Jak wytwarzane są fotele La Silla? Jak wygląda proces produkcji?

Fotele La Silla poddawane są gruntownemu procesowi renowacji, który jest niezwykle długi i pracochłonny. Wybieramy meble niezwykłe, „z duszą”, unikatowe, których dawno minioną młodość staramy się przywrócić – nadać im nowe życie. Zawsze zachowujemy pierwotny kształt mebla, odnawiając drewno naturalnymi metodami sztuki tapicerskiej, a także dodając nowe materiały. Każdy z foteli jest inny i niepowtarzalny, dlatego podchodzimy do nich bardzo emocjonalnie. Wkładamy w tworzenie całe serce i liczymy, że będzie to zauważone. Tkaniny jakich używamy mają ciekawą fakturę i kolorystykę. Sprowadzamy je głównie z innych, czasem bardzo odległych krajów. Niektóre z nich można powiedzieć, że tworzymy same, poddając je obróbce, tak by uszlachetnić ich końcowy look. Dużo w nich haftów, ozdobnych ściegów, tasiemek, koronek.

Gdzie znajdują Panie meble, które następnie odnawiają?

Mebli szukamy na targach staroci, ryneczkach, antykwariatach. Wybieramy tylko te w bardzo dobrym stanie o charakterystycznym, pięknym designie. Co ważne, muszą być wygodne i bardzo trwałe! Nie chcemy, żeby fotele utraciły swój urok, nadajemy mu jedynie nowy kształt, dodając kolorowe, wzorzyste tkaniny i odnawiając drewniane elementy.

Skąd czerpią Panie inspiracje?

Inspiracje odnajdujemy w otaczającej przestrzeni, w przyrodzie, w trakcie przeglądania magazynów i blogów wnętrzarskich, a także w pokazach wielkich projektantów mody – Johna Galiano czy Alexanda McQueena. Można powiedzieć, że myślimy „obrazami” i stale szukamy piękna wokół siebie. Na pewno duży wpływ na styl La Silly mają niezwykle plastyczne obrazy podziwianej przez nas wszystkie Fridy Kahlo. Dużo inspiracji dostarczają nam podróże, w trakcie których możemy poznać inne kultury. Styl boho, który wyraźnie widać w naszych projektach, poznawałyśmy na targach w Marrakeszu i Hiszpanii, gdzie bogactwo kolorów i wzorów jest niesamowite!

Jakie są plany na przyszłość?

Teraz skupiamy się na prezentacji foteli La Silla szerokiemu gronu odbiorców. Za nami pierwsze duże imprezy- warszawskie Targi Wzory, Targi Designu i Mody w Domu Braci Jabkowskich oraz Targi Rzeczy Ładnych w Łodzi, gdzie otrzymałyśmy mnóstwo miłych słów i pozytywnych opinii. Szykując się do kolejnych pokazów nieustannie poświęcamy swoją energię również poszukaniu nowych inspiracji, ponieważ równolegle pracujemy nad kolejnymi modelami. Naszym planem jest stworzenie rozpoznawalnego stylu foteli – stylu La Silla.Dodaj artykuł za darmo